Czy warto wziąć kredyt gotówkowy wspólnie?

Najczęściej sami ubiegamy się o kredyty gotówkowe gdyż zazwyczaj nie są one udzielane na jakieś bardzo duże kwoty i nie obciążają naszego budżetu tak jak kredyty hipoteczne. Jednak są sytuacje kiedy decydujemy się wziąć taki kredyt z drugą osobą. Sprawdźmy czy to się naprawdę opłaca.

Z kim można wziąć kredyt gotówkowy?

 W wielu przypadkach jest tak, że osoba która decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego, żeby zwiększyć swoje szanse na jego otrzymanie i pozytywne rozpatrzenie decyzji kredytowej bierze go wspólnie ze współkredytobiorcą. Nikt kto nie będzie miał do nas zaufania nie zgodzi się na taki układ więc najczęściej o wspólny kredyt gotówkowy wnioskujemy z kimś bliskim, z rodziny lub grona przyjaciół. Oczywiście dla banku nie ma znaczenia stopień pokrewieństwa i kim jest dana osoba, ważne żeby mieć ukończone 18 lat i zaświadczenie o dochodach. Nie weźmiemy takiego kredytu z osobą bezrobotną lub taką, która ma inne obciążenia finansowe i nie spłaca ich regularnie. Znaczenia nie ma też aby zdolność kredytowa była równa dla obu osób. Często zdarza się, że młodzi ludzie niezarabiający dużo pieniędzy decydują się na wspólny kredyt gotówkowy z rodzicami.

Na co zwrócić uwagę przy wspólnym kredycie gotówkowym?

Decydując się na takie rozwiązanie pamiętajmy, że jest to bardzo odpowiedzialna decyzja, zwłaszcza jeśli ktoś zrobił nam przysługę, żadne pieniądze nie trafiły do niego a my samodzielnie zobowiązaliśmy się do spłaty całego kredytu gotówkowego. Warunki, które trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy nie są skomplikowane więc otrzymanie go z drugą osobą jest praktycznie gwarantowane. Nie musimy się zastanawiać ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy bo zdolność kredytowa przy wspólnym kredycie znacząco wzrasta. Pamiętajmy jednak, że terminowość spłacania rat kredytu gotówkowego obowiązuje w tym przypadku również wspólnie i bank może wyciągnąć konsekwencje od obu stron za brak regularnego spłacania należności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *