Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to dość powszechny sposób na szybki zastrzyk gotówki, który pozwala uzyskać środki na niespodziewane wydatki bądź zrealizowanie marzenia o kupnie upragnionej wycieczki, specjalistycznego sprzętu sportowego. Szukając kredytu gotówkowego dobrze się do tego przygotować. Jest bowiem kilka ważnych z punktu widzenia kredytobiorcy spraw, które warto sprawdzić przed wyborem oferty kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy a oprocentowanie kredytu

Na koszty kredytu mają wpływ różnego rodzaju koszty takie jak oprocentowanie nominalne kredytu, prowizja za jego udzielenie oraz ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Dopiero zestawienie wspominanych kosztów daje rzeczywisty obraz kosztów udzielanego kredytu.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego wcale nie musi być najniższe, żeby dany kredyt był dla kredytobiorcy atrakcyjny. To jedynie informacja o wysokości odsetek, jakie w trakcie trwania umowy kredytowej zostaną naliczone. Jeśli oprocentowanie kredytu będzie niskie, ale koszty jego otrzymania wysokie w ostatecznym rozrachunku kredyt nie wypadnie atrakcyjnie.

Długość kredytowania będzie wpływać na koszt kredytu gotówkowego

Poza oprocentowaniem kredytu, dobrze jest wybrać optymalnie długość okresu spłaty, czyli liczbę rat, na które będzie udzielony kredyt. Dobrze jest w przypadku zainteresowania kredytem gotówkowym długoterminowym określić maksymalną liczbę rat, czyli zakładając, że sytuacja finansowa w długim okresie może być inna niż obecnie. Dłuższy okres kredytowania to niższe miesięczne raty, tym samym pewność, że do ostatniej raty będzie nas stać na spłatę kredytu. Większość banków oferuje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego, czasami bywa, że bez dodatkowych opłat.

Poznając warunki udzielenia kredytu, warto zachować czujność i mieć na uwadze fakt, że istnieje spora część banków, która poza wymienionymi rodzajami kosztów pobiera dodatkowo np. opłaty przygotowawcze, za przygotowanie dokumentacji kredytowej, co również suma summarum wpłynie na ostateczny koszt kredytu. Jeśli nie masz pewności, jaki kredyt gotówkowy wybrać dobrze jest upewnić się i skorzystać z pomocy doradcy finansowego swojego macierzystego banku..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *