Jak założyć własny gabinet masażu i rehabilitacji?

Jesteś masażystą i rehabilitantem? Nie satysfakcjonuje Cię praca u kogoś, jako pracownik? W takim razie czas na założenie własnej działalności. Jest to świetne wyjście dla tych osób, które cenią sobie własną pracę oraz umiejętności, lubią sami być sobie szefem oraz zdobywać zaufanych klientów i decydować o własnym rozkładzie dnia.

Od czego zacząć?

Wiele osób nie zakłada swojej firmy, ponieważ ma za małą wiedzę na ten temat lub brakuje im odwagi. Biorąc jednak pod uwagę zyski i wygodę, warto zaryzykować postawić na swoje. Jeśli się nie uda, zawsze możesz wrócić na etat. Pamiętaj, że początki zawsze są trudne, ale z upływem czasu nabierasz więcej doświadczenia i jest oraz lepiej.

Co będzie potrzebne do założenia własnego gabinetu? Pierwszą i podstawową kwestią jest lokal. Pamiętaj jednak, że musi być on wyposażony w podjazdy dla niepełnosprawnych, poręcze, uchwyty, podnośniki oraz przede wszystkim windę – jeśli lokal jest na piętrze. Drugą podstawową rzeczą jest wyposażenie. Na początku możesz zaczynać od mniejszej ilości sprzętu, a z czasem dodawać do oferty następne zabiegi.

Gdzie kupić łóżko rehabilitacyjne?

Poszukując odpowiedniego wyposażenia, warto zajrzeć nie tylko do sklepów stacjonarnych, ale także tych internetowych. Doskonałym pomysłem jest także odwiedzenie hurtowni rehabilitacyjnych lub ze sprzętem medycznym. Takie urządzenia jak zestaw do ultradźwięków, wanna do masażu wirowego czy łóżko rehabilitacyjne, warto nabyć w sprawdzonych miejscach, gdyż nie są to tanie sprzęty. Pamiętaj, że możesz zawsze starać się o dotacje lub dopłaty z urzędu pracy, co ułatwi start firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *