I ty możesz zostać sprzedawcą online!

Ciekawi jesteśmy, ilu z Was pamięta taką cudowna książkę sprzed lat, książkę autorstwa Wiktora Woroszylskiego, pod tytułem „I ty zostaniesz Indianinem”? I pewnym jest, co ten i ów może nam zarzucić, że to pytanie niewiele – jeśli nie nic – ma wspólnego z tematem, który chcemy w niniejszym tekście poruszyć, tym niemniej tak nam to się skojarzyło z hasłem, że każdy z nas może zostać sprzedawcą online, co oznacza – właścicielem sklepu internetowego.

Wydaje się, że to nic specjalnego, nic trudnego: ot, dziś, gdy Internet to właściwie codzienność, gdy Internet jest tak nieprawdopodobnie rozpowszechniony, tak nieprawdopodobnie łatwo dostępny, no naprawdę – dzisiaj uruchomienie swojej platformy sprzedażowej to rzecz w istocie banalna.

Otóż, co chcemy tu powiedzieć, uwypuklić i stanowczo podkreślić, otóż – w rzeczy samej, nic bardziej mylnego. Precyzując temat odrobinę – samo uruchomienie sklepu internetowego to rzeczywiście nie jest żadna filozofia. Natomiast – i to nade wszystko ma znaczenie – sam fakt opublikowania w Sieci takiej czy innej witryny ze sklepem online nie oznacza jeszcze z automatu sukcesu takiego przedsięwzięcia. Co tutaj najistotniejsze, to – wydaje się – pomysł. I to nie tylko pomysł na to, co będziemy sprzedawać (trzeba się mimo wszystko dobrze wpisać, a historia internetowej sprzedaży wskazuje, że można ładnie rozkręcić internetowy biznes sprzedając zarówno kremy z kwasem hialuronowym, psią karmę, wózki dziecięce, naturalne kremy przeciwzmarszczkowe, proszki do prania czy felgi samochodowe), ale w głównej mierze chodzi o pomysł na to, jak, w jaki sposób będziemy sprzedawać; a więc idzie o strategię, cały plan marketingowy, generalnie rzecz ujmując – o działania długofalowe.

I w żadnym razie nie zależy nam na tym, aby kogokolwiek zniechęcać do działalności w szeroko pojętym obszarze internetowych przedsięwzięć. O, nie! Wręcz przeciwnie! Pamiętaj – i Ty możesz zostać świetnym i skutecznym internetowym sprzedawcą, Sieć stoi przed Tobą otworem i nadal większość zależy tylko od Ciebie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *