Outsourcing i możliwości, które w nim tkwią

Firma outsourcingowa – współpraca, która się opłaca

Usługi outsourcingowe świadczone przez firmy zajmujące się, coraz popularniejszym obecnie outsourcingiem, będą się odnosiły do wprowadzaniu do danego przedsiębiorstwa podmiotów zewnętrznych wykonujących określone role. Dzięki temu, dane przedsiębiorstwo nie musi zatrudniać dodatkowych pracowników do wykonania określonych zadań.

Outsourcing – czyli, jakie korzyści dają zewnętrzne podmioty?

Firma skupia się na swoich naczelnych zadaniach, czyli na tym, co wykonuje dobrze, co jest jej priorytetem. Zadania poboczne, natomiast mogą realizować firmy zewnętrzne. Przykładem może być podejmowanie umowy z firmą sprzątającą, świadczącą usługi z zakresu cateringu lub monitoringu obiektu firmy. Jest to bardziej opłacalne, niż zatrudnianie tego typu pracowników na etat.

Outsourcing pracowniczy – rola agencji pracy w działaniu firmy

Takie zastosowanie można odnieść do obsługi kadrowej, którą świadczy firma zewnętrzna. Może ona wykonywać kompleksową obsługę kadr lub tylko wybrane, poszczególne zadania. Taka sytuacja na pewno obniża koszty zatrudnienia pracownika w firmie, ale wpływa niekorzystnie z punktu widzenia bezpośrednich kontaktów z pracownikiem. To znaczy nie jest on obecny w firmie, tak jak pracownik na etacie i przez to nie jest utożsamiany z przedsiębiorstwem, które korzysta z jego usług.

Outsourcing produkcji – czyli, z korzyścią dla przedsiębiorstwa

Ta sfera odnosi się do korzystania ze źródeł zewnętrznych, mających lepsze możliwości, zaplecze, surowce lub maszyny, na poszczególnych etapach produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *