Samodzielne prowadzenie księgowości

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie samodzielnie papierów naszej firmy, to bułka z masłem. Po co mi księgowa poznań, skoro nikogo nie zatrudniam, a do tego wystawiam trzy faktury miesięcznie na krzyż? – myśli niejeden przedsiębiorca. Samodzielne prowadzenie księgowości nie wymaga posiadania specjalistycznego wykształcenia, jednak w wielu przypadkach może się okazać, że będzie nam brakowało wiedzy z potrzebnego zakresu.

Liczne obowiązki księgowego

Poza byciem na bieżąco z obowiązującymi przepisami, księgowa poznań, bądź przedsiębiorca samodzielnie, zmuszony jest do prowadzenia KPiR, ewidencji na potrzeby podatku VAT, ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Ponadto konieczne jest prowadzenie ewidencji wyposażenia, terminowe składanie deklaracji podatkowych, rozliczanie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, naliczanie list płac oraz wyliczanie zaliczki na podatek dochodowy i VAT.

Gdzie tu czas na prowadzenie firmy?

Samodzielny przedsiębiorca może, dosłownie, utonąć w gąszczu dokumentacji, toteż nawet prowadząc niewielką firmę, dobrze jest posiadać wsparcie specjalistów. Biuro księgowe poznań chętnie zajmie się prowadzeniem księgowości, a my będziemy mieli czas na rozwijanie naszej działalności. Dodatkowo biuro księgowe poznań weźmie na siebie odpowiedzialność za prawidłowość obliczeń księgowych, może również reprezentować naszą firmę przed ZUS-em i Urzędem Skarbowym. Oczywiście, będzie nas to kosztować, ale w porównaniu z koniecznością dochodzenia swojej racji, gdybyśmy niechcący popełnili błąd przy samodzielnym prowadzeniu księgowości, są to groszowe sprawy. Więcej informacji: http://ksiegowyexpert.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *