Upadłość konsumencka – prawnicze wsparcie

Upadłość konsumencka to kolejny rozdział prawa, którym się zajmuję. Pomagam przedsiębiorcom zamieszkującym Bydgoszcz, ale zachęcam do kontaktu również osoby z innych stron Polski. Poniżej opiszę czym jest i jak sobie z nią radzić?

Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, każdy ma prawo rozpocząć proces oddłużania, w którym jestem w stanie pomóc. Na czym polega? O tym napiszę w kolejnym akapicie.

Oddłużenie, to nic innego, jak umorzenie niezapłaconych zobowiązań. Może dojść do niego dopiero w momencie ogłoszenia przez sąd upadłości przedsiębiorstwa, co w konsekwencji przekłada się na:

  • likwidację majątku firmy,
  • ułożeniu planu spłaty wierzycieli.

Dopiero po wykonaniu powyższych dwóch kroków, przedsiębiorca może starać się o umorzenie swoich wierzytelności. W praktyce oznacza to, że może pozbyć się swojego zadłużenia, jednak nie w całości. Istnieje kilka wyjątków, które sprawiają, że upadły przedsiębiorca będzie musiał spłacić niektóre swoje wierzytelności.

Jak zatem spłacić swoje długi?

Przedsiębiorcy pomaga w tym wspomniany wyżej Plan Spłaty Wierzycieli. Jest to nic innego, jak rozłożenie zadłużenia na raty. Okres spłaty nie może być dłuższy niż 3 lata od momentu ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Wysokość spłaty wynosi określoną kwotę, która nie może być wyższa niż gotowość finansowa upadłego. W grę wchodzi również jego sytuacja osobista. Plan Spłaty Wierzycieli zakłada, że upadły przedsiębiorca dobrowolnie i samodzielnie wpłaca określone w nim kwoty do wierzycieli. Nawet jeśli pojawi się jego sytuacja finansowa, wierzyciele nie mają prawa żądać, aby dłużnik wpłacał im większe kwoty.

Upadłość konsumencka Bydgoszcz, ale również i inne ośrodki, to zatem problem, w którym chętnie stanę po Państwa stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *